Kayseri Haber / Kayseri / Soğuk Havaya Aldırmadan, Buz Gibi Suya Atladılar!

Soğuk Havaya Aldırmadan, Buz Gibi Suya Atladılar!

Red Bull Jump and Freeze’nin Erciyes Kayak Merkezi’nde yapmış olduğu organizasyonda kendi tasarladıkları kostümleri giyen yarışmacılar soğuk havayı umursamadan buz gibi suya atladı.

Erciyes Kayak Merkezi’nde organize edilmiş olan yarışmaya toplam 30 takımdan 46 farklı yarışmacı katılım gösterdi. Organizasyon kapsamına alınmış olan yarışmacılar kendilerine özgün bir şekilde dizayn ettiği kostümleri kuşandı. Katılım sayısı oldukça fazlaydı. 46 yarışmacı  birbirinden farklı kendilerine özgün kostümleri giyip ekipmanlarıyla ilk olarak 50 metre uzunluğunda pistten kayarak indi. Ardından yapılmış olan rampada uçuş sergiledi ve sonrasında soğuk havayı umursamadan buz gibi suya atladılar.

Yarışma kapsamında bulunan jüriler ise; Müge Boz, Yunus Günçe, Merve Oflaz, Ferman Akgül, Irmak Kazuk ve Toprak Razgatlıoğlu’ydu. Büyükşehir Belediyesi’nin Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Cıngı, organizasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Master Plan kapsamında Erciyes Kayak Merkezi’nin dünya standartları çerçevesinde bir kayak merkezi halini aldığını belirterek, Erciyes’in yalnızca kayak ya da kış sporları değil, halkın beğenisini kazanabilecek çok farklı aktivitelerinin olduğunun belirtti.

Red Bull’un düzenlemiş olduğu yarışmaya yönelik; buz gibi havada buz gibi suya atladıklarını ve halkın ilgisine hitap eden bir yarışma yapıldığını aktardı. Bu kapsam da bulunan etkinliklerin sonunun gelmeyeceğini, birçok etkinlik yapılacağını belirtti.

2016 yılında da yarışmacıların bu etkinliğe katılım gerçekleştirdiği belirtilerek, buz gibi suya girmelerinin kendilerini hiç etkilemediğini aktardı.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir