Kayseri Haber / Kayseri / Snowboard Dünya Kupası Finali Erciyes’te Düzenlendi!

Snowboard Dünya Kupası Finali Erciyes’te Düzenlendi!

Tipiden dolayı Cumartesi günü ertelenmiş olan Kupa’da dün final etabı gerçekleştirildi. Erciyes’te tam 102 kilometrelik pistlerde yapılan final etabına toplam olarak 19 ülkeden 104 sporcu katılım gösterdi. Söz konusu şampiyonaya Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar, Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahid Cıngı’da katılım gösterirken, maçtan gözlerini ayırmadılar.

Bayanlar ve erkekler olarak 2 farklı etap üzerinde yapıldı. Bu yarışmada, Rus Alena Zavarzine kadınlarda 1. olurken erkeklerde şampiyon olan isim Bulgar Radoslav Yankov olarak kendini gösterdi.

Şampiyonlar, müsabakadan sonra düzenlenen kapsamlı tören aracılığıyla ödüllerine kavuşurken, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar, Türkiye’nin aleyhine çok büyük propagandanın dönmekte olduğu bir ortam üzerinde, 19 ülkeden 104 sporcunun Türkiye’ye, Kayseri’ye geldiğine değindi.

Çok korkutulmaya çalışıldıklarını fakat Türkiye’ye inandıklarına değinen Yarar, 2 yıldır Erciyes’te çok güzel organizasyonlar altına imza atıldığına değindi. Dünya şampiyonun belli olduğu çok güzel bir organizasyon olduğunun altını çizen Yarar, ülke açısından çok mutlu olduklarını belirtti.

Erciyes Kayak Merkezi’nin 200.000.000 €’ya yakın olan yatırımla birlikte son derece kusursuz bir kayak merkezi haline geldiğini de değinen Yarar, bunun için Dünya Şampiyonası çalışmalarını Erciyes’e getirmek için tüm çalışmaları devam ettirdiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir