Kayseri Haber / Sağlık / SMA’lı Eymen’e Minik Ekrem’den Bağış Geldi!

SMA’lı Eymen’e Minik Ekrem’den Bağış Geldi!

Sakarya’da SMA hastası 9 aylık Eymen bebeğin iyileşebilmesinin önündeki tüm engelleri kaldıracak olan yurtdışında geliştirilmiş ilacın 2 dozu için başlatılan kampanyada 1.022.80 TL toplandı.

Çapkın Ailesi, ilacın ücretini Eczacılar Birliği aracılığıyla birlikte hesaba yatırdı. Fakat yurtdışındaki firma, en az 4 doz gönderebildiklerini iletince aile 300.000 TL paraya daha ihtiyaçları olduğunu duyurdu. Eymen’in Siyahına Yeşil Ol kampanyasının en özel bağışçısı ise İstanbul’dan Sakarya’ya bir yakını ile naylon poşet içerisinde tamamı bozuk para 32 TL 65 kuruşu gönderen 5 yaşındaki isimsiz kahraman oldu.

Eymen’in babası Metin Çapkın, bir an önce 12 mg’lık enjeksiyon olan ilaca ulaşması gerektiğini ileterek, Yalnızca adının Ekrem olduğunu bildiği 5-6 yaşlarında bir çocuktan bir poşet içerisinde 32 TL 65 Krş geldiğini iletti. İstanbul’da bulunan esnaf arkadaşının, dükkanında Eymen için yardım kutusu yaptığını, O çocuğun ise Eymen’in hikayesini duyduğunu, Sakarya Üni’de okuyan ağabeyi okul için geeri dönerken Ekrem de ona poşetle harçlığını vermiş. Bunu eymen için gtür demiş.

Poşette bulunan en büyük paranın 2 tane 50 kuruş olduğunu ileten Çapkın, bunun kendilerini çok duygulandırdığını ve mücadelelerinde büyük ölçüde güç kazandırdığını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Lohusalık Dönemi Depresyonuna Dikkat!

Lohusalık dönemi depresyonu, çocuğun gelişimini ve anne sütünü direkt olarak etkiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir