Kayseri Haber / Sağlık / SMA Hastası Eymen Çapkın, Hayatını Kaybetti!

SMA Hastası Eymen Çapkın, Hayatını Kaybetti!

Sakarya’da 1/10000 ihtimali bulunan SMA hastalığına yakalanan ve Türkiye’nin yardım etmek için seferber olduğu 6,5 aylık Eymen Çapkın hayata gözlerini yumdu.

Sakarya’nın Adapazarı İlçesi Tepekum Mahallesi’nde ikamet eden Metin ve Neziha Çapkın çiftinin 6,5 aylık bebekleri Eymen, 1/10000 ihtimalde görülen Spinal Musküler Atrofi (Gevşek Bebek Sendromu) hastalığına yakalanmıştı.

2,5 aydır düzenli olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bölümü’nde tedavi gören Eymen, solunum cihazına bağlı bir şekilde yaşamsal faaliyetlerini devam ettiriyordu. Eymen Bebek için Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatılmış ve aynı zamanda spor kulüpleri de yardım için ayaklanmıştı. Kısa süre önce evinde tedaviye alınan Eymen, tekrardan rahatsızlanınca annesi ve babası tarafından hemen acil bir şekilde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı. Hemen tedavi altına alınan Eymen, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayata gözlerini yumdu.

Birçok sosyal medya platformunda Eymen Bebek için yardım kampanyaları düzenlenirken, aynı zamanda birçok spor kulübü de maç gelirlerini Eymen bebeğin tedavisi için bağışlamıştı. İlaçlar dünyada yalnızca ABD’de bulunuyor ve ilaç fiyatlarını sigorta karşılamadığından dolayı 1.300.000TL gibi bir rakam söz konusuydu, bu paranın toplanması için birçok kampanya başlatıldı fakat, herkes gözü yaşlı bir şekilde Eymen bebeğin hayata gözlerini yummasına tanık oldu.

İlginizi Çekebilir

Tuz Tartışmasına Kayseri’de Girdi!

Son günlerde gündeme hızla oturan ve her doktorun farklı bir şey söylediği tuz tartışmasına yönelik Kayserili doktordan açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir