Kayseri Haber / Siyaset

Siyaset

Siyaset kategorimizde güncel siyaset ve önemli açıklamalar yer alan haberler yayınlanmaktadır.

Saadet Partisi İlk 2 Saatte 30.000 İmza Topladı!

24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Arıkan, cumhurbaşkanlığı imza verme işleminin start aldığı ilk 2 saat içerisinde Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu için 30.000 imza toplandığını vurguladı.

Devamını Oku »

Kılıçdaroğlu’na Kayseri’den Suç Duyurusu

Demokrat Parti eski İl Başkanı Salih İlhan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte 2010 yılında ülke demokrasisinin yükselmesi amacıyla yaptıkları sivil inisiyatif çalışması üzerinden ortaya atılan iddialar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Devamını Oku »

Halaçoğlu Yeni Çıkan ve Tartışmalara Yol Açan KHK’yı değerlendirdi

Eski MHP Kayseri Milletvekili olan Kayseri Bağımsız Milletvekili ve İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Yusuf Halaçoğlu, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkeye yazık oluyor. Yarın ‘Ali kıran baş kesen’ler ortaya çıkınca son pişmanlık fayda vermeyecektir. Bu yasayla büyük bir kaos doğacaktır” dedi. Halaçoğlu, Resmi Gazete’de …

Devamını Oku »

Niğde Belediye Başkanı Özkan, Memduh Kılıç’ı Ziyaret Etti

Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti. Özkan ziyarette, belediye çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunarak kısa adı MİMER olan Melikgazi İletişim Merkezi’nin işleyişi hakkında bilgiler aldı. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Niğde belediye başkanımıza yeni görevinin hayırlı …

Devamını Oku »

Abdullah Gül Hazırlanıyor

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski danışmanlarından Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu. Gül’ün hazırlık içinde olduğunu yazan Ahmet Takan, “Abdullah Gül’ün kamuoyuna açık mesajlarının daha da sertleşeceğini ileri sürüyorlar. Gül’cülerin ihtiyatlı olanları(!) ise bayrak değişiminin Barzani referandumu sonrasında olabileceğine yönelik umut besliyorlar” ifadesini kullandı. İşte …

Devamını Oku »

Anket Sonuçları Belli Oldu!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde bir seçim anketi paylaştı. Bu anket tarafından sağlanan sonuca göre, AKP'nin toplam oyu %50 ila 52 arasında, CHP'nin %24,25 , MHP'nin %11 ila 12, HDP'nin oy oranı ise %8 olarak belirlendi. Bunların açıklamasını yapan Selvi, asıl mücadelenin cumhurbaşkanlığı seçimi için verilecek olduğunu sözlerine ekledi. Asıl hedefin Erdoğan'ı ilk turda Cumhurbaşkanı olarak çıkarmamak olduğunu dile getiren Selvi, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun veya Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olarak çıkmayacağını, Erdoğan'a karşı bir Macron arayışında olduklarını aktardı.

Devamını Oku »

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ve Putin’le Bir Araya Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşme yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ünal ise, Erdoğan'ın Trump ile karşılıklı telefon görüşmesi yapacağını, bunun için Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısının başkanlığını Binali Yıldırım'a bıraktığını ve ardından Külliye'ye geçtiğini, Trump ile yapılan görüşmenin biraz önce tamamlandığını iletti. Erdoğan Trump'ın ardından Putin'le telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Devamını Oku »

AK Parti’nin Yeni MYK’sı Açıklandı!

Yeni Parti Sözcüsü Mahir Ünal tarafından açıklanan AK Parti MYK'da önceki gün MYK'dan Şaban Dişli, Nükhet Hotar ve Yasin Aktay bulunmadı. Erdoğan, toplantıda, Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelede merhametin asla ve asla olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Devamını Oku »

Deniz Baykal: Pişman Değilim

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçilme hakkına ilişkin sorulan sorunun aslında "Tayyip beye seçilme hakkı verdin, bundan pişman mısın?" şeklinde olduğunu ileterek, bundan pişman olmadığını, çok net olduğunu ileri sürdü.

Devamını Oku »