Kayseri Haber / Gündem / Sivas – Kayseri Karayolunda Ulaşım Kontrollü Olarak Sağlanıyor!

Sivas – Kayseri Karayolunda Ulaşım Kontrollü Olarak Sağlanıyor!

Gemerek’te öğlen saatlerinin başlamasıyla etkisini gösteren kar, etkisini devam ettiriyor. Kar yağışından dolayı Sivas – Kayseri karayolunda ulaşım zaman zaman sıkıntıya giriyor. Karayolu üzerinde bulunan Beştepeler civarında etkisini gösteren yoğun tipi ise sürücülere çok problemli dakikalar yaşatıyor. Eş zamanlı olarak kar yağışından dolayı bir kamyon bariyerlere çarparak kendini frenleyebildi. Kazada maddi hasar gerçekleşirken, sürücüde herhangi bir hasar bulunmuyor.

Karayolları karla mücadele ekipleri aralıksız bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Erciyes’te de kar yağışı halen etkisini devam ettiriyor. Dünya Snowboard Şampiyonası’nın oynanacak olduğu Erciyes Kayak Merkezi’nde kar yağışı sabah saatlerinde başladı ve hala durmadı, kar yağışı pistlerde kayak yapmaya engel değilken, gün boyunca kar yağışının belirli ilçelerde ve Erciyes’te devam edecek olduğu, meteoroloji uzmanları tarafından açıklandı.

Aynı zamanda pazar günü, Güney’den gelen sıcak hava dalgasıyla birlikte havaların ısınacağı tahmin ediliyor. Tahminlere göre pazar gününden sonra hafta içi Kayseri’de 10 derecenin üzerinde sıcaklık hissedileceği belirtiliyor. Bu kapsamda hafta içi sıcaklıkların artacak olduğu Kayseri’de şimdiden planlar yapılmaya başlamış durumda. Herhangi bir sürpriz olmazsa bu hafta içi Kayseri’de sıcak geçecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir