Kayseri Haber / Ekonomi / Sinop, Gerze Tatilcilerin Gözdesi Oldu!

Sinop, Gerze Tatilcilerin Gözdesi Oldu!

Kısa bir süre önce “sakin şehir” unvanı alan Sinop’un Gerze ilçesindeki konaklama tesisleri, yaz sezonunun öncesinde %100 doluluk oranına kadar ulaşmış durumda. Doğa ve kültür değerlerini koruma altına alarak geleneksel özelliklerini yaşatması sebebiyle yaklaşık olarak 4 ay evvel Türkiye’nin 14 adet sakin şehirlerinden birisi olarak kabul gören Gerze ilçesi, yaz mevsimi daha girmeden yerli ve yabancı ziyaretçilerin tercih listelerinin başında yer aldı.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, yapmış olduğu açıklamada, 3 sene önce Uluslararası Cittaslow Birliğine üyelik için başvuru yaptıklarını ve bunun meyvesini ise sakin şehir unvanına sahip olarak topladıklarının altını çizdi.

Sakin Şehir unvanının belirli avantajlarının ve artılarının olduğuna değinen Belovacıklı, bu avantajları en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğinin çok önemli olduğunu vurguladı. İnsanların, artık tatillerini sessiz ve sakin bir ortamda yapma arzularının var olduğunun da altını çizdi.

Gerze’nin doğal güzelliği, tarihi yapısı ve sunduğu diğer özelliklerle birlikte insanlara çok güzel ve hoş bir tatil fırsatı sağladığını aktaran Belovacıklı, Şuanda bunların yanında bir de sakin şehri eklediklerini dile getirdi. Sakin şehir olmanın tek başına turizm için yeterli olmadığı kanısında olduklarının altını çizen Belovacıklı, yapılması gereken işlemlerin bilinci olduklarını, daha bu işleri yapmadan bile bu unvanın meyvesini topladıklarını kaydetti. Dünyadaki sakin şehirler listesinde artık Gerze’nin de yerini aldığını vurguladı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir