Kayseri Haber / Gündem / Sinem’i Öz Ağabeyleri Öldürdü!

Sinem’i Öz Ağabeyleri Öldürdü!

İstanbul Arnavutköy’de geçen gün Sinem Ç. töre cinayeti sonucu hayatını kaybetti. Erzurum’da yaşamakta olan ve bundan 20 gün önce 18. yaşına giren Sinem Ç., 2 yıldır Ahmet B. ile konuşuyordu. Ailesi genç kızı, başka biriyle evlendirmek istedi. Durumu ise Sinem Ç, sevdiğine anlatıp yaşının küçük olduğunu dile getiren genç kız, sevdiği adama her şeyi göze alarak kaçtı.

Erzurum’dan İstanbul’a gelen ve sevdiği kızı otogardan alan Ahmet B., onu Arnavutköy’de bulunan ablasının evine yerleştirdi. Sinem’in ailesi ise, kaçak kızları için “töre gereği” infaz kararı verdi.

Ağabeyleri ve enişteleri Erzurum’dan yola çıktılar. İlk olarak İzmir’e giden ve buradan araç kiralayan İsmet ve Vedat Ç. ile enişteleri Bayram Ç. İstanbul’a geldiler. Kısa sürede kız kardeşlerinin izine ulaşan ağabeyler, eve gidip Sinem’i dışarıya çıkardılar. İddiaya göre ağabaylerinden Vedat Ç., silahını çekerek kıza tek kurşun sıkarak hayatını elinden aldı.

Saldırganlar kızı öldürdükten sonra kaçarak kayıplara karışırken, ambulansla Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kız yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hastaneye giden Ahmet B., genç kızın ağabeyleri tarafından telefonla arandı ve “Senin de sonun kardeşimiz gibi olacak bekle seni de geberteceğiz. O ölümü sen de tadacaksın” diye tehdit edildi.

Olayın ardından katil zanlılarının yeri kısa sürede belirlendi. Aracın GPS kayıtlarından yola çıkılarak zanlılar Vedat Ç. ile enişte Bayram Ç. Balıkesir Ayvalık ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı. her 2 zanlı da İstanbul’a gönderildi. İstanbul’a gelen diğer ağabey İsmet Ç.’nin ise hala arandığı iletildi. Asayiş Şubesi’nde alınan ilk ifadede törenin bunu gerektirdiği ve namusu temizlediklerini pişkin bir şekilde söylediler.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir