Kayseri Haber / Gündem / Silahlı, Bıçaklı Kavga Davasında 7 Sanığa 38 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Silahlı, Bıçaklı Kavga Davasında 7 Sanığa 38 Yıl Hapis Cezası Verildi!

Tutuklu olarak yargılanan sanıklar Z.P. ve A.K. ile avukatlar duruşmada yerini alınırken, tutuksuz olarak yargılanan sanık – şikayetçiler S.A., S.T., M.Ç., S.Ç. ve B.U. duruşmaya katılmadı.

29 Haziran 2016 tarihinde Melikgazi İlçesi Orta Sanayi Bölgesi’nde saat sabaha doğru 05:00 civarında gelişen olayda, iki grup arasında, yapılan iddialara göre uyuşturucudan sebep bir tartışma meydana geldi. Tartışmanın git gide alevlenip büyümesinin ardından  tabanca ve bıçak çeken taraflar birbirlerine saldırdılar.

Kavga sonucunda yaralılardan B.P. (36),  akrabası S.P (26) ve M.Ç. (25) Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Z.P. ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın ardından iüpheliler Z.P ve A.K. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutukluk sanık A.K, kendisinin bu şekilde bir olaya karışmadığını ve B.P.’nin kendisinin yaptığına dair kesinlikle bir ifadesinin olmadığını, kendisinin olayın ardından polise haber verdiğini ve sigara ikram ettiğini aktardı. Biz yapmış olsak oradan kaçardık diyen A.K., kendisinin çok yakınında olduğunu ve tanımadığını iletti. Tanımadığı birini neden öldürmek isteyeceğini mahkeme heyetine sordu.

Ardından kendilerinin iki kişi, onların ise 16 kişi olduklarını ve kendisinin ise Kayseri’de misafir olduğunu ve üzerine oynandığını iletti. Bu yaşına kadar kimseye zarar vermediğini ileten A.K. hayatında ilk defa mahkeme huzuruna çıktığını belirtti.

Mahkeme heyeti gerçekleştirilen yargılama sonucunda Z.Y.’ye diğer sanık – şikayetçilere yönelik “tahrik altında kasten adam öldürmeye teşebbüs”, “kasten yaralama” ve “ruhsatsız silah bulundurma” suçlarından tam 12 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tutulu sanık A.K. ise B.P.’ya yönelik “tahrik altında kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçundan 7 yıl 2 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Duruşmaya katılmayan sanık – şikayetçiler S.P., M.Ç., S.T. ve B.P.’ye ise “kasten yaralama” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından ayrı ayrı 4 er yıl 7 şer ay hapis cezası verildi.

İlginizi Çekebilir

3 Kuşak Fenerbahçeli Aile, O Fotoğrafın Hikayesini Anlattı!

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four'daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy'de ikamet eden 3 kardeşin, küçülmüş sarı - lacivert kazaklarıyla çekilen fotoğrafı Twitter'de gündemden düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir