Kayseri Haber / Gündem / Sevgilisine Mesaj Atan Adamı Gasp Etti, 8 Yıl 10 Ay Hapis Cezası Aldı!

Sevgilisine Mesaj Atan Adamı Gasp Etti, 8 Yıl 10 Ay Hapis Cezası Aldı!

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu olarak yargılanan sanıklar M.D. (32), S.D. (28) ve E.B. (31) avukatlarıyla birlikte hazır bulunurken, mağdur olan Harun D. (25) ve şikayetçi babası Hamdi D. (55) duruşmaya katılmadı.

6 Kasım 2016 tarihinde meydana gelen olayda yapılan iddiaya göre mağdur Harun D. sanık M.D.’nin yabancı uyruklu sevgilisi E.K.’ye sosyal medya hesabından sevgi sözcüklerinin yer aldığı mesaj attı. E.K ise bu durumu sevgilisi olan M.D.’ye bildirdi. M.D. sosyal medya üzerinden bulduğu Harun D. ile ilk önce mesajlaştı, sonra konuyu konuşma üzere yüz yüze görüşme teklifinde bulundu.

M.D.’nin arkadaşı E.B. ise Harun D.’nin babası Hamdi D.’ye ulaşıp, olayı anlatıp, kızdan uzak durması talebinde bulundu. Daha sonra M.D. kardeşi S.D. ile birlikte Karpuzatan’da bağ evine giden M.D., S.D. ve harun D. burada tartışmaya başladı. Tartışma sonrasında ise M.D., Harun D.’ye tüfek doğrultarak mağduru darp etti. Harun D.’nin daha sonradan fotoğraflarını çeken M.D. sevgilisi E.K’ya yolladıktan sonra bak ne hale getirdim? diyerek fotoğrafını iletti.

M.D. ardından Harun D.’ye zorla İstanbul’a tek kişilik 240 TL bedeli bulunan uçak bileti aldırdı. Havaalanı’nda Harun D. lavaboya gideceği bahanesiyle şüphelilerden kaçarak, polise şikayet etti. Yakalanan M.D., kardeşi S.D. ve E.B., nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Karar verileceği uyarısıyla birlikte son sözlerinin olup olmadığı sorulan sanıklar arasında yer alan S.D., Suçsuz yere yattıklarını ve büyüklerin kararına sığındıklarını, tahliyesini istediğini belirtirken, 7 aydır tutuklu olduğunu söyleyen E.B. ve eşi ile çocuklarının mağdur durumda olduğunu aktaran M.D.’de tahliyelerini istedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda sanıklar M.D., S.D. ve E.B.’ye gasp suçundan ayrı ayrı 5 yıl 6 ay 20 gün, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan ise 3’er yıl 4’er ay olmak üzere 3 sanığa 8’er yıl 10’ar ay 20’şer gün hapis cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir