Kayseri Haber / Kayseri / Sergen Yalçın, Ligin Kayserispor İçin Daha Önemli Olduğunu Belirtti!

Sergen Yalçın, Ligin Kayserispor İçin Daha Önemli Olduğunu Belirtti!

Ziraat Türkiye Kupası’nda perşembe akşamı saat 20:30’da Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek olduklarını aktaran Kayserispor teknik direktörü Sergen Yalçın, ZTK’nın fazla önemli olmadığını, şuanda asıl önemli olarak gördükleri maçın, Hafta sonu oynanacak olan lig maçı olduğunun altını çizdi.

Fenerbahçe ile oynanacak kupa maçının öncesinde açıklamalar yapan Kayserispor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, İki hafta içerisinde oynanacak olan maçların önem seviyesinin çok yüksek olduğunu belirtti ve ardından kupada Fenerbahçe ile karşılaşacak olduklarına değindi. Hemen ardından ise 3 günlük aranın sonrasında önem derecesi çok yüksek lig maçı oynayacaklarını belirtti.

Bahane olarak söylemediğini belirten Yalçın, üç gün içerisinde oynanacak olan 2 önemli maçın Kayserispor için ağır olacağını belirtti ve Kupada mücadelesi zirvede olan bir maç olacağını belirten Yalçın, ligde olan durumlarının belli olduğunu ve Fenerbahçe ile ZTK maçından sonra ligde Kasımpaşa ile karşı karşıya geleceklerini belirtti.

Kasımpaşa’nın kupa maçını 2 gün oynayacağını ve dolayısıyla 5 gün dinlenme avantajlarının olacağını aktaran Yalçın, Kayserispor’un dinlenme gününün 3 gün olduğunu belirtti. Kendileri adına adaletsiz bir lig planlaması ve programı olarak geldiğini belirten Yalçın, ligdeki konumdan dolayı 2 maçın ağır geçeceğini aktardı.

Bundan dolayı söz konusu 2 maçta tüm kadro kullanılacaktır. Lige önem verdiklerini aktaran Yalçın, Kasımpaşa maçının olmazsa olmaz olduğunu ve kesinlikle kazanılması gerektiğini belirtti.

Taraftarın bu iki maçta da çok büyük önem arz ettiğini belirten Yalçın, taraftarın desteğinin sınırsız olduğunu ve son derece destek verdiğini aktardı. Artı olarak taraftara ihtiyaçlarının son derece yüksek olduğunu belirtti. Taraftar, sporcular ve yönetim bakımından büyük bir uyum yakaladıklarını aktaran Yalçın, hep beraber ileri ki maçlara bakıp, alınlarının akıyla çıkacaklarına değindi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir