Kayseri Haber / Gündem / Semt Pazarlarında Gece Temizlik Vardiyası!

Semt Pazarlarında Gece Temizlik Vardiyası!

Melikgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe sınırları kapsamında bulunmakta olan Semt Pazar yerlerine her hafta kurulan semt pazarı sonrasında mutlaka temizlik işlemlerinin yapıldığı belirtildi.

Halk ve Çevre sağlığına çok büyük önem verdiklerini belirten Büyükkılıç, kurulan semt pazarı sonrasında arta kalan atıkların hemen pazarın kurulduğu akşam da temizlendiğini aktardı. Özellikle yiyecek atıklarının çok kısa süre içerisinde koku ve mikrop yuvası halini aldığını belirten Büyükkılıç, bundan dolayı aynı gün içerisinde temizlendiğine değindi.

Temizlik araçları ve işçileriyle birlikte Belediye olarak mahallelere ilişkin temizlik ekiplerinin her gün düzenli bir şekilde çöpleri topladığını, cadde ve sokakların temizliklerini yaptığını ileten Büyükkılıç, Melikgazili halkın her sabah güne temiz bir çevrede başlaması için ellerinden geldiklerini yaptıklarını belirtti.

Melikgazi Belediyesi’nin gece ekiplerinin akşam saat 22:00 – 07:00 vardiyasıyla genel temizlik yaptıklarını belirtti. Ana cadde, yollar, pazar yerleri, gece temizlik ekipleriyle gece deterjanlı su ile yıkanmaktadır. Bu söz konusu temizlik ise 7 / 24 devam etmektedir. Dolayısıyla Melikgazi halkı bu gece vardiyası sayesinde her sabah güne temiz bir çevrede uyanmaktadır.

Temizlik işlerinin bir gün dahi çalışmadığı durumda, Kayseri’nin yarısından fazlasını barındıran Melikgazi’nin çöplük halini alacağını belirten Büyükkılıç, Bu düzenli, koordineli ve planlı temizlik çalışmasının örnek ve referans olduğunu kaydetti. Buna sebep olarak ise Melikgazi ilçesinin nüfusu 500.000’i aşmakta olan 17 farklı ilçeden biri olduğunu bu kapsamda Türkiye üzerinde yer alan 52 şehirden daha büyük olduğuna değinen Büyükkılıç, kendilerine düşen görevin kirletmeme alışkanlığının edinilmesi / edindirilmesi gerektiği olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir