Kayseri Haber / Eğitim / Şeker Anadolu Lisesi Öğrencilerine Geri Dönüşüm Eğitim Semineri Verildi!

Şeker Anadolu Lisesi Öğrencilerine Geri Dönüşüm Eğitim Semineri Verildi!

Geri dönüşüm ve çevre korumacılığının uzun dönemde başarıyla uygulanması ve toplumda bir yaşam biçimi ve alışkanlık haline gelmesi için eğitim ve bilinçlendirmenin çok büyük önemi olduğunun altını çizen Büyükkılıç, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde 214 tane ilkokul, ortaokul ve lisenin yer aldığını ve bunların tamamındaki öğrencilere ilişkin geri dönüşüm semineri verilmekte olduğunu belirtti.

Şeker Anadolu Lisesinin geri dönüşüm eğitimlerinde, öğrencilere çevre eğitim seti erdiklerini, annelerine ise geri dönüşüm kutusu, mutfak önlüğü, çanta ve promosyonlar verdiklerini ileten Büyükkılıç, Geri dönüşüm çalışmasında ilk olarak bina görevlilerine ve ev hanımlara ilişkin çalışmalar yaptıklarına değinirken, bu işe eğitim ile başladıklarını hatırlattı.

Başarının sırrının kesinlikle eğitimden geçtiğinin altını çizen Büyükkılıç, 15 yıldır örnek ve referans bir çalışmayla birlikte eğitim sayesinde bu çalışmayı taptıklarını aktardı. İlk, orta ve lise öğretim öğrencilerine yönelik eğitimler düzenlediklerini belirten Büyükkılıç, Şuanda da lise öğrencilerine eğitim seminerleri vermeye başladıklarını iletti.

Şeker lisesi öğrencilerine eğitim verildiğini, Küçük yaşta verilen eğitimin ileri ki yıllarda büyük bir olasılıkla alışkanlık yapacağını belirten Büyükkılıç, Çevreci neslin temellerini attıklarını ve bu neslin ileri ki zamanlarda bilgili, bilinçli ve donanımla birer çevreci vatandaş olarak toplumda kendini gösterecek olduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir