Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Şehit Taha Carım Bulvarı 2.Etap Çalışmaları Başladı!

Şehit Taha Carım Bulvarı 2.Etap Çalışmaları Başladı!

Memduh Büyükkılıç, Girne Şehitler Caddesi ve Belsin Girişinin arasında oluşturulacak olan ve 1. Etap Taha Carım Bulvarı ile birleşen yeni yol çalışmasının çok hızlı bir şekilde devam etmekte olduğuna değindi. Büyükkılıç, Şehit Taha Carım Bulvarı 2.etap çalışmalarının resmen başlamış olduğunu aktardı.

Bu söz konusu yolun 5.200 metre uzunluğunda, alternatif yol olarak hizmet vereceğine değindi. İlk etabının 19 Mayıs, Selimiye, 30 Ağustos, Tınaztepe ve Kocatepe Mahallelerinden geçmekte olan bulvarın şuanda 2.etabının yapıldığını belirtti.

İkinci etabı ise yüksek gerilim elektrik hatlarının yeraltına alınmasıyla birlikte Sakar Bağları denilmekte olan ve Sakar, Esentepe, Keykubat mahalleleri üzerinden geçen bir bölüm açılacak.

Bununla beraber 8 mahalleyi çerçevesi dahiline alan Taha Carım Bulvarı sona ererek alternatif yol biçiminde hizmet vermeye başlayacak. Söz konusu 2.etap yol çalışması sona erdiğinde 7 kilometrelik bir yolun ilçeye kazandırılacak olduğu belirtildi.

Yolun hizmete açılabilmesi adına gerekli yol fizibilite ve mülk çalışmalarında sona gelindi. Açılması için eski yolda bulunan güzergah üzerinde yol kazıkları yere çakıldı. Yol düzenleme çalışmaları güncel olarak büyük bir hızla devam etmekte.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir