Kayseri Haber / Gündem / Şehit Tabloları Ailelerine Teslim Edildi!

Şehit Tabloları Ailelerine Teslim Edildi!

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan ve öğretmenlik görevi yapan Merve Kezik imzasıyla Atatürk Evi’nin içinde Kayserili şehitlerin tablolarının yer aldığı “Yaşayan Kahramanlar” adında bir sergi açılmıştı.

Serginin tamamlanmasının ardından şehit tabloları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla yapılan programla ailelere teslim edildi. Şehit aileleriyle bir süre diyalog kuran İl Müdürü Nevzat Özer, şehit yakınları ve gazilerin her an, her saniye yanlarında bulunduklarının altını çizerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak toplumun tüm alanlarında yaralı ve hasarlı yönleri tamir eden bir bakanlık olduklarını, onlara merhem olan bir bakanlık olarak ön plana çıktıklarını, Bu vesileyle de şehit anne ve babalara Merve Kezik adlı öğretmenin karakalem çalışmasını sunmak istediklerini belirtti.

Öğretmene tebriklerini ileten Özer,  Şehit anne ve babalarında kendilerini kırmadıklarını iletti ve resimleri kendilerine vereceklerini aktardı. Bu resimleri evlerinin en güzel yerlerine asacak olduklarına emin olduğunu belirten Özer, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı’nda şehit ve gazi ailelerinin yerlerinin her zaman çok ayrı bir noktada yer aldığını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir