Kayseri Haber / Gündem / Şehit Eşi Esra Yıldırım: Seni Kalbime, Kalbimi Toprağa Gömdüm!

Şehit Eşi Esra Yıldırım: Seni Kalbime, Kalbimi Toprağa Gömdüm!

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde, daha 2 gün önce şehitlik mertebesine ulaşan eşinin kabrini ziyaret etmek için Kartal Şehitliğine gelen Esra Yıldırım, zorluklarla ayakta kaldı. Törene katılım gerçekleştiren Kayseri Valisi Süleyman Kamçı tarafından teselli edilmeye çalışılan genç kadın, ellerindeki karanfillerle eşinin mezarı başından eşine seslendi.

2 Yaşındaki oğlunu, kar yağışından dolayı ziyaretine getiremediğinden dolayı, şehit düşen eşinden defalarca kez özür dileyen Esra Yıldırım, kimsenin başını eğdiğini sanmamasını, kendilerinin fani ama eşinin melek olduğunu belirtti. Şehit Eşinin “Oğlun üşür diye getiremedim mahmudum” demesi yürekleri burktu.

Kendisine hakkını helal etmesini defalarca kez söyleyen Esra Yıldırım, sabrının kalmadığını ve kendisine şehidin dua etmesini diledi. Dayanamadığını, ve babayiğidini toprağa teslim ettiğini aktaran Esra Yıldırım, Türk milleti için verdiklerini kaydetti.

Eşinin ilkokul arkadaşı olduğunu aktaran Esra Yıldırım, birbirlerini çok sevdiklerini belirtirken, şehit düşen eşine layık olacağını ve oğlunu terbiyeli ve vatan sevdalısı biri olarak yetiştireceğini belirtti. Ardından ise yüksek sesle “Herkes duysun, Esra o gün ağlıyordu desinler. Yiğidimi asker yapacağım ben. Yiğidim kanını yerde koymayacak. Sen nefessiz kaldın, Mehmet Alp’im nefesini alacak senin.” dedi.

Ardından ise “Kız çocuğu istiyordun. Ben sana kız çocuğu doğuramadım, bu kadarmış annelik vasfım. Bu çiçeği kabul et, Eson’u kabul et, Eson soldu, üstündeki çiçeklerin solmasın. Ben kalbimi gömdüm, kalbini gömen anlar. Ben seni kalbime, kalbimi toprağa gömdüm, etme Mahmut’um rüyama gel” demesi, gözlerden yaşların akmasına sebebiyet verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir