Kayseri Haber / Gündem / Şehit Ateşi Kayseri’yi Yaktı!

Şehit Ateşi Kayseri’yi Yaktı!

Afrin’de devam ettirilen “Zeytin Dalı” operasyonu kapsamında vatan için şehitlik mertebesine ulaşan 23 yaşındaki genç Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın evinde hüzün hakim durumda.

Suriye’nin Afrin bölgesinde devam etmekte olan Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın yürek yakan haberi Kayseri’de yaşayan ailesine verildi. Kocasinan ilçe sınırlarında yer alan Fatih Mahallesi Bozantı Caddesi’nde bulunan Evren apartmanında ikamet eden şehidin eşi Birgül Muratdağı duyduğu acı haber karşısında resmen yıkıldı.

Şehit Muratdağı’nın geçtiğimiz yaz ayında evlendiği öğrenilen bilgiler arasında yer aldı. Şehitle aynı binada oturan komşularından Ethem Akbul, Şehidimizle 1 ay önce konuştuğunu ve kendisine yakıt parası getirdiğini dile getirirken, çok mazlum ve sessiz, beyefendi bir insan olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan, şehidin baba evinin önünde meydana gelmesi olası fenalaşmalar sebebiyle sağlık ekipleri bekletiliyor.

Zeytin Dalı operasyonunun 5.günü büyük bir hızla devam ediyor. Bu sabah bölgeden alınan bilgilere göre Türk savaş uçakları tekrardan terör hedeflerini vurmaya başladı.

Zeytin Dalı Harekatı’nın 5.gününde, terör örgütü PYD/PKK’nın Afrin üzerinde bulunan mevzileri tamamen ateş altına alındı. Ajanslara iletilen son dakika haberi çerçevesinde ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK’nın desteğiyle birlikte Afrin’in batı bölümündeki El Hammam köyünü ve çevre tepeleri tamamen terör örgütü üyelerinden temizlemiş durumda.

Reyhanlı’ya roketlerin atıldığı, Cinderes bölgesinde gece boyunca sabaha kadar top ve silah seslerinin azalmadığı bilgisi de yine tarafımıza ulaştırıldı. Hatay’ın Hassa ilçesinde Suriye sınırında yer alan bazı bölgeler, 15 gün süre boyunca özel güvenlik bölgesi sınırlamasına alındı.

Operasyon büyük bir hızla devam ediyor, KayseriHaber.com ekibi olarak operasyona yönelik tüm detayları siz değerli okuyucularımızla paylaşıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir