Kayseri Haber / Gündem / Şehir Hastanesi’nde Açılış Öncesinde Son İncelemeler Gerçekleştirildi!

Şehir Hastanesi’nde Açılış Öncesinde Son İncelemeler Gerçekleştirildi!

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş ile beraberinde yer alan heyet, 5 Mayıs 2018 tarihinde açılışı gerçekleştirilecek olan Kayseri Şehir Hastanesi’nde hazırlıklara yönelik son incelemeleri yaptı.

Açıklamalar yapan Müsteşar Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Kayseri Şehir Hastanesi’nde 1.000’e yakın doktorun, 4.500’e yakında personelin istihdam edeceği bilgisini aktardı. Gümüş, Kayseri Şehir Hastanesi’nin 1.607 yatağının yer aldığını, 253 tane yoğun bakım yatağı olduğunu ve toplam 43 ameliyathanesinin yer aldığını iletti. Aynı zamanda şehir hastaneleri arasında en büyük hastanelerden biri olduğunun da altını çizdi.

Rötuşları, temizlikleri yapılan şehir hastanesinin, aynı zamanda 350 polikliniği olduğuna değinen Gümüş, hastanenin öncelikle Kayseri’ye hayırlı olmasını dilediğini iletti. Gelecek hafta sonu 5.şehir hastanesinin 5.ayın 5’inde açacak olduklarını da gururla söyledi. Hastanenin aynı zamanda 3.200 araç kapasiteli kapalı otoparkı, 200 araç kapasiteli ise açık otoparkı olduğunu dile getiren Gümüş, yüksek güvenlikle psikiyatri hastanesinin de Şehir Hastanesi kapsamında yer aldığını, Fizik Tedavi Hastanesinin var olduğunu sözlerine ekledi.

Bu kompleksin büyük emekler sonucu ortaya çıktığına değinen Gümüş, Öncelikle YDA ve tüm çalışanlarına, İl Sağlık Müdürlüğüne ve tüm teşkilatlarına teşekkürlerini ilettiğini de söyledi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nin ardından Eskişehir Şehir Hastanesi’nin de hazırlıklarında sona gelindiğini, ardından Manisa Şehir Hastanesi ve Elazıp Şehir Hastanesi’nin de 2018 yılı içerisinde açılacağını, toplam olarak 2018 yılında 8.700 yatak kapasiteli şehir hastanelerinin hizmet vermeye başlayacağını sözlerine ekleyerek konuşmasını noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir