Kayseri Haber / Eğitim / Şehir Akademisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

Şehir Akademisi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (BÜSAM) kapsamında kurulmuş olan Şehir Akademisi ilk toplantısını düzenlemiş durumda. BÜSAM kapsamında bulunan Şehir Akademisi’nin ilk toplantısına Akademi kapsamında üye kaydı gerçekleştiren kişiler bulundu. BÜSAM ve Şehir Akademi Genel Koordinatörü Yusuf Yerli, Şehir Akademisi adına olan beklentilerin çok üzerinde bir ilgi ile karşı karşıya olduklarını kaydetti ve bu kapsamda ön kayıt yaptıran kişi sayısının 550 olduğuna değindi.

Akademi çalışmalarının daha kapsamlı ve verimli geçmesi için katılımcı sayısını düşük tuttuklarını aktaran Yerli, ön kayıt yaptıran kişilerden 150 tanesinin bahar dönemi seminerlerine katılım gerçekleştirebileceğini aktardı.

Şehir Akademi Danışmanlarından, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin Çelik’de Büyükşehir Belediyesi’ne bu tarz bir oluşum için sağladığı imkanlardan dolayı büyük teşekkürlerini iletti.

Kayseri üzerinde önem seviyesi çok büyük olan bir çalışmayı hayata geçirdiklerinin altını çizen Çelik, Türkiye’nin her yerinde edinmiş olduğu tecrübeler beraberinde Kayseri’ye girererek tecrübelerini aktaracak olan hocalarla Kayseri’de fikri bir derinliği kıvılcımlarının oluşacağını aktardı.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Faruk Karaarslan’da, herkesin düşünce üretmeye yönelik bir derdinin olması gerektiğinin altını çizerek, Anadolu iktisadi ve politik anlamda kendini göstermeye bu kapsamda faaliyet vermeye başladığını aktardı. Fakat kültürel mana da aynı derecede bulunulmadığını aktaran Karaarslan, Bu programların eksikliği dolduracağına inandığını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir