Kayseri Haber / Gündem / Şehidin Var Kayseri!

Şehidin Var Kayseri!

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülmekte olan Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen Erzurumlu Piyade Teğmen Muhammet Kır’ın acı haberi ailesine bugün duyruldu.

TSK aracılığıyla Afrin’de gerçekleştirilmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu sonucunda şehit olan Piyade Teğmen Muhammet Kır’ın (25) acı haberi bugün ailesine iletildi.

Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı olan Mevlana Mahallesi Turgut Özal Caddesi’nin hemen üzerinde yer almakta olan bir apartmanda ikamet eden şehidin ailesi, acı haberi duyar duymaz yıkıldı.

Acı haberi alan şehidin diğer yakınları da, ailesinin bulunduğu apartmana geldi. Şehidin oturduğu apartman tamamıyla Türk bayraklarıyla donatıldı. Bir ambulans ise apartmanın önünde hazır bir şekilde bekletiliyor.

Aynı zamanda Şehit Muhammed Kır’ın bekar olduğu ve görevli olarak yer aldığı Zincidere Komanda Tugayı’ndan Zeytin Dalı Operasyonu’na katılmak için Afrin’e gittiği öğrenilen bilgiler arasında yer aldı.

Mahalle sakinleri, mahalleyi tamamen bayraklarla donatırken, şehidin ailesi ise sinir krizleri geçirdi. Apartmanın önünde haber vermek üzere gelen yetkililerin görünmesiyle birlikte kalabalık oluştu. Hala kalabalık devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir