Kayseri Haber / Gündem / Savunma Sanayinde Yerli Üretimi Geliştirmek İçin, Milli Güç Çalıştayı Yapıldı!

Savunma Sanayinde Yerli Üretimi Geliştirmek İçin, Milli Güç Çalıştayı Yapıldı!

Yurtiçi mevcut imkan ve kabiliyetlerin azami ölçüde kullanılması adına ve halihazırda 2. Ana Bakım Merkez Komutanlığı’nın yer aldığı şehrimizde yapılan söz konusu organizasyonda motor, transmisyon, soğutma paketi ve diğer alt sistemlerin gelişim yaşamadı ve üretiminin gerçekleştirilmesi konularında yerli firmalar arasında görüşmeler yapıldı. Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Alt Sistemler Daire Başkanı Dr. Ata Şenlikçi, Savunma Sanayii Müsteşarlığı olarak Türkiye için çok büyük öneme sahip olan Milli Güç Grubuna gelişim yaşatmak için ulusal anlamda ilgili tüm firmaların katılımı berbaerinde yapılan bu çalıştaya yapmış oldukları katkılardan dolayı Erciyes Teknopark ve Teknopark İstanbul’a çok yüksek teşekkürlerini ilettiler.

Çalıştayı yapmakta ki ilk amaçlarının güç grubu ve havacılık motoru alanında çalışan ana yüklenici firmaları, alt yüklenicileriyle bir araya getirmek ve potansiyel iş birliği alanlarını belirlemek olduğunun altını çizdi. Bu şekilde Türkiye kapsamında yerli firmaların vermiş oldukları destekle birlikte projelerin yerlilik oranını en üst seviyeye taşımayı amaç edindiklerini belirtti.

Bu kapsamda 20 – 21 Nisan 2017 tarihlerinde firmalara kendilerini tanıtma imkanı verilmiş ve 200’den fazla karşılıklı görüşmeyle konular çok daha detaylı bir şekilde incelenme altına alındı. En fazla seviyede yerlilik oranıyla birlikte yapılacak olan Milli Güç Grubu ve havacılık motoruyla Türkiye’nin ekonomisine çok büyük katkı sağlanacağını ve ülkenin bu konularda dışa bağımlılığının ortadan kaldırılacağı iletildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir