Kayseri Haber / Gündem / Sarız Belediyesi’ne PKK Operasyonu Düzenlendi!

Sarız Belediyesi’ne PKK Operasyonu Düzenlendi!

Alınan bilgilere göre, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan soruşturma çerçevesinde terör örgütü PKK / KCK ile irtibatının ve iktisatının bulunduğunun tespitinin yapılmasıyla birlikte görevine son verilen Sarız Belediye Başkan Yardımcısı ve Sarız Belediye Meclis Üyesi E.D., Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan E.D.’nin emniyetteki işlemleri hala devam ediyor.

Aynı zamanda, Kayseri’de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, konteynır içerisinde uyuşturucu maddeyle yakalanan ve uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan 2’si tutuklu toplam 5 sanığın yargılandığı davada tutuklu olarak yargılanan 2 sanığa toplam 10’ar yıldan 20 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri 1.Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında görülen davada tutuklu olarak yargılanan sanıklar N.N.K (29) ve V.Ö (52) ve tutuksuz olarak yargılanan sanıklar H.B. (25), L.T. (39) ve Ş.K. (29) ile avukatları hazır bulundular. Tutuklu sanıklar uyuşturucu madde kullandıklarını fakat satmadıklarını iddia ettiler.

Mahkeme heyeti ise yapılan yargılama sonucunda tutuklu sanıklar N.N.K (29) ve V.Ö. (52)’nün uyuşturucu madde ticareti yapma suçundan ayrı ayrı 10 yıl hapis, 1.200’er TL adli para cezası ile cezalandırılmalarına hükmederken, diğer tutuksuz sanıkların uyuşturucu kullanıcı olduğuna kanaat vererek, 3 sanığa beraat kararı verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir