Kayseri Haber / Kayseri / Sarıoğlan Belediye Başkanı, AKP’den İhraç Edildi!

Sarıoğlan Belediye Başkanı, AKP’den İhraç Edildi!

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, partiden istifa etmiş olduğunu açıklayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın daha önce Disiplin Kurulu kararı ile AK Parti’den ihraç edildiğini açıkladı.

AKP Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, bir süre önce AK Parti Disiplin Kurulu’na verilen ve bu arada da AK Parti’den istifa ettiğini açıklayan Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız hakkında karar verildiğini aktardı.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu aracılığıyla verilmiş olan karar kapsamında, bir süre önce AK Parti’den istifa ettiğini belirten Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın bir süre önce Disiplin Kuruluna sevk edildiğini ve Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın kesin ihracının onaylandığını ve AK Parti ile hiçbir şekilde ilgi ve alakasının kalmadığını aynı zamanda tüm bağlarının, ilgi ve alakalarının AK Parti’den kesildiğini açıkladı.

MHP’DEN GEÇMİŞTİ

30 Mart 2014 yerel seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak giren ve Belediye Başkanı seçildikten hemen sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifasını verip 15 Mayıs 2015 tarihinde AK Partiye geçiş sağlayan, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’a yönelik çeşitli iddialar ve suçlamalardan dolayı 10 Aralık 2016 tarihinde AK Parti Merkez Disiplin Kurulun’a sevk verildi. Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ise 19 Aralık 2016 tarihinde AK Parti’den istifa ettiğini açıklamıştı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir