Kayseri Haber / Gündem / Sapık Üveybabanın Yaptıkları, Kan Dondurdu!

Sapık Üveybabanın Yaptıkları, Kan Dondurdu!

Olay, 2017 yılı Şubat ayında Kulu ilçesinde gelişti. Yapılan iddialara göre, anneleri cezaevinde olan çocuklar D.Y ve S.Y., üvey babaları M.Y. ile birlikte yaşamlarına devam ettiler.

Hastalanan D.Y., geçen yıl 11 Şubat tarihinde acilen hastaneye kaldırıldı. Doktorlar 11 yaşındaki küçük çocuk D.Y.’nin cinsel organında yanık tespit edince durumu hemen polis ekiplerine iletti. D.Y tarafından alınan ifadenin hemen sonrasında, polis, şüphe üzerine üvey baba M.Y.’nin ifadesine başvurdu.

SİNİRLENİP ÇAKMAKLA YAKMIŞ

Üvey baba M.Y. verdiği ifadede, çocuğa aşırı derecede sinirlendiğini söyleyerek, çakmak kullanarak cinsel organını yaktığını iletti. Bu ifadenin ardından M.Y. gözaltına alınmıştı.

İSTİSMAR VAR

Soruşturmayı daha da derin bir hale getiren polis, psikologla birlikte D.Y.’nin ablası S.Y.’nin de olaya yönelik bilgisine başvurdu ve ifadesi alındı. S.Y. çakmakla yakma olayını görmediğini ve bilmediğini ancak üvey babası tarafından tecavüze uğradığını iddia etti. S.Y. tarafından verilen ifade de annesi cezaevine girdikten sonra, 4-5 sefer cinsel istismar gördüğü yazıyordu.

Sorgusunun ardından adliyeye sevkedilen M.Y., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. İki kardeşin ikisi de devlet koruması altına alınıp, çocuk esirgeme kurumuna gönderildi.

ŞİKAYETÇİ OLMADIKLARINI BELİRTTİLER

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanının ikinci ve bununla birlikte son celsesine S.Y., D.Y. ve anneler F.Y. katılım gerçekleştirdi. S.Y. ve D.Y.’nin isteği üzerine tutuklu olan üvey babaları M.Y. salon dışarısına çıkarıldı.

Ardından iki kardeş de sosyal hizmetlerden gelen uzmanlarla birlikte ifadelerini verdiler. İki kardeş, bu sefer ifadelerinde sadece dayak yediklerini, daha önce şikayetçi olduklarını fakat şuan şikayetçi olmadıklarını, sanığın kendilerini dövmek başında bir şey yapmadığını ilettiler.

DNA TESTİ SONUCU HER ŞEY ORTAYA ÇIKTI

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, D.Y.’nin üvey babası M.Y.’den korktuğundan ve tehdit aldığından dolayı ifadesini değiştirip, şikayetinden vazgeçtiğini, M.Y.’nin de ifadesinde üvey kızının cinsel organını çakmakla yaktığını itiraf ettiğini iletti. Savcılık, yapılan test sonucunda D.Y.’nin iç çamaşırından alınan tüm örneklerle, M.Y.’nin DNA’sının direkt olarak eşleştiğini, S.Y.’nin ise cinsel istismara uğradığının kesin kanıtlı olduğunu vurgulayarak, M.Y.’nin cezalandırılıp tutukluluk halinin devam etmesini istedi.

İYİ HAL İNDİRİMİ ALDI

Sanık M.Y. ise mahkemede yaptığı savunmada, uzun süredir tutuklu olduğunu ve tahliyesini talep ettiğini belirtti. Mahkeme heyeti, sanık M.Y.’ye, S.Y.’ye yönelik “çocuğa cinsel istismar” suçundan 18 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, üvey babası olması ve suçu birden fazla kez işlemesinden dolayı sanığın cezasını 33 yıl 9 aya çıkardı. Ceza, sanığın mahkemedeki iyi halinden dolayı 28 yıl 1 ay 15 güne indirildi.

Mahkeme heyetinin, D.Y.’ye yönelik “çocuğa cinsel istismar ve eziyet” suçundan da 15 yıl hapis cezası vermesiyle, sanık M.Y. toplam olarak 43 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir