Kayseri Haber / Gündem / Sahte Polis, Dolandırıcılığa Teşebbüsten 4.5 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Sahte Polis, Dolandırıcılığa Teşebbüsten 4.5 Yıl Hapis Cezası Aldı!

Gültepe’de yalnız yaşayan bir kadını, kendini polis olarak tanıtıp dolandırma girişiminde bulunan Ömer Kaberen, 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve 15.000 TL para cezası aldı.

Olay, 23 Aralık 2016 tarihinde Merkez Melikgazi İlçesine bağlı Gültepe Mahallesinde oluştu. Gasp ve yaralama suçundan geçmiş döneme yönelik sabıka kaydı bulunan Ömer Kaberen, tek başına kalan 78 yaşındaki Döndü Aslan’ı telefonla aradı ve kendini polis olarak tanıttı.

Dolandırıcı Kaberen, yaşlı kadına telefonda Kayseri’de yaşanmış olan bombalı saldırı sonucunda eylemcilerin kadının kimliğini kullanarak kuyumcu soyduğunu belirtti. Bundan dolayı evde bulunan para ve altınları getirmesini isteyen Kaberen,  parmak izi alınacağının da altını çizdi.

Telefon görüşmesi sonrasında büyük bir panik yaşayan yaşlı kadın evinde bulunan 27 çeyrek altını, 1.500 TL parayı ve 300 €’yu poşete koydu ve yola düştü. Döndü Aslan yolda karşılaştığı torunu Hakan Aslan’a durumu anlattı. Babannesinin dolandırıldığını anlayan Hakan Aslan, durumu polisle paylaştı. Polisle iş birliği yapan kadın, para şeklinde kesilen kağıtlarla dolandırıcının verdiği adrese gitti. Poşeti dolandırıcıya verirken suç üstü yapılan işsiz Ömer Kaberen tutuklandı.

3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanık Ömer Kaberen hazır bulundu. Maşa olarak kullanıldığını belirten Kaberen, ortada olan suçun farkında olduğunu fakat suçu kendisinin işlemediğini belirtti. Maşa olarak kullanılıp kendini polis olarak tanıtmadığını iddia etti. Mahkeme heyeti yargılama sonrasında kendini polis olarak tanıtıp yaşlı kadını doldurma eğilimine giren Kaberen’i Dolandırıcılığa Teşebbüs suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Ardından ise 15.000 TL para cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir