Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Sahabiye’de Tapu Devir İşlemleri Devam Ediyor!

Sahabiye’de Tapu Devir İşlemleri Devam Ediyor!

Bu arada ilk uygulama etabı içininde yer alan hak sahiplerinin 20 Mayıs tarihine kadar gayrimenkullerini Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmesi gerekiyor.

Kayseri’nin önem seviyesi en yüksek ve en kritik kentsel dönüşüm projesi olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk uygulama etabı içerisinde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’nde uzlaşma sözleşmesinin altına imza atmış olan hak sahipleri, tapularını en kısa zamanda teslim edecekler.

Tapu devrini hala yapmamış olan hak sahiplerinin, mevcut tapularıyla birlikte en kısa süre içerisinde Kocasinan Tapu Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor.  Bu arada binaların tahliye edilmesi ve teslim edilmesi için ise tarihler belli oldu. İlk etapta yer alan taşınmazların 20 Mayıs 2017 tarihine kadar boş ve borçsuz bir durumda Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’na teslimatının gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Taşınmazların teslimatının gerçekleştirilmesinin hemen sonrasında Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı aracılığıyla hak sahiplerine yapılacak olan kira yardımına yönelik gerekli tüm bilgiler verilecek ve bu kapsamda bir toplantı düzenlenmesi öngörülenler arasında yer alıyor. Kayseri’nin en büyük kentsel dönüşümünün başlaması için sadece 1 adım kaldı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir