Kayseri Haber / Gündem / Sahabiye’de İki Önemli Temel Atılacak!

Sahabiye’de İki Önemli Temel Atılacak!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmalarını büyük bir hızla devam ettirmekte olduğu Sahabiye’de iki önemli temel altına imza atılacak. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilecek olan okul ve caminin temel atma töreni ise 10 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek.

Yalnızca Kayseri’nin değil aynı zamanda Türkiye’nin de en önemli kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Sahabiye üzerinde ilk uygulama etabında temel atma seviyesine, 2. uygulama etabında ise uzlaşma görüşmelerinin start alma aşaması resmen başlamış durumda.

Büyük bir hızla devam etmekte olan söz konusu kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Sahabiye Mahallesi’ne kazandırılacak olan yeni sosyal tesislerin de temelleri atılıyor.

Temel atma töreni beraberinde kentsel dönüşüm projesinin ilk uygulama etabının tam merkezinde kalan Şükrü Malaz İlkokulu’nun yerine inşa edilecek olan yeni ve modern okul ve Sahabiye Camii’nin yerine yapılacak olan yeni caminin temelleri atılacak.

24 dersliği mevcut olan ve laboratuvar, spor salonu, kütüphane gibi eğitim birimleri artık okula yetmeyen söz konusu mevcut Şükrü Malaz İlkokulu’nun yerini tüm donanımları mevcut bir şekilde 36 dersliği bulunan bir okul alacak.

Temel atma töreni kapsamında ayrıca 1978 yılında yapılan ve zamanla yıpranan, kullanması güç duruma gelen 500 kişi kapasiteli caminin yerine ise bölgenin talebine tamamen yanıt verecek olan 1000 kişilik yeni bir cami yapılacak.

Okul ve caminin temel işlemleri 10 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan törenle birlikte saat 13:00’da başlayacak.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir