Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Sahabiye’de Boşaltılacak Olan Binalar Belirlendi!

Sahabiye’de Boşaltılacak Olan Binalar Belirlendi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmakta olan, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılmakta olan çalışmalar çerçevesinde ilk etap için öncelikli bir şekilde tahliye edilecek binaların belirlemesi gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehrin modernliğini ve rahatlığını artıracak olan, huzurlu ve güvenli sosyal alanları bünyesinde mevcut olan, şehre mimari ve sosyal anlamda çok büyük bir değer kazandıracak olan kentsel dönüşümü hedeflemekte olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında uzlaşma çalışmaları tamamlandı.

Projeninin ilk uygulama etabı Ahmet Paşa Caddesi Boylar Sokak ve Açık Sokak arasında kalan alan olarak meydana gelecek. Yapılaşmanın, adeta çöp kıvamında olduğu ve deprem riski taşımakta olan binaların yoğunlaşmış olduğu 62.000 metrekarelik 1.uygulama etabı üzerinde 27 binanın öncelikli olarak tahliye edilmesinin gerekli olduğuna değinildi.

İlginizi Çekebilir

Hayvan Otlatma Kavgası Kanlı Bitti!

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde iki farklı grup arasında hayvan otlatma problemi yüzünden çıkan sözlü kavganın büyümesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir