Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Sahabiye Kentsel Dönüşüm’ünde Tapu Devir İşlemleri Başlıyor!

Sahabiye Kentsel Dönüşüm’ünde Tapu Devir İşlemleri Başlıyor!

İlk uygulama etabı içerisinde var olan hak sahipleri, bu ay içerisinde tapu devir işlemlerini yaptıracaklar.

Kayseri üzerinde yer alan en önemli ve en kapsamlı kentsel dönüşüm projesi olarak ön plana çıkmakta olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk uygulama etabı içerisinde yer alan ve Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’nde uzlaşma sözleşmesinin altına imzalarını atmış olan hak sahipleri, Nisan ayı içerisinde, Kocasinan Tapu Müdürlüğü tarafından telefon aracılığıyla aranacak.

Hak sahipleri, yapılan aramalarda, arama kapsamında söylenen tarihlerde gereken işlemlerinin tümünü yaptırmak adına Tapu Müdürlüğü’ne davet edilecek ve hak sahiplerinin kesinlikle verilen tarihlerde bu işlemleri yaptırmaları gerekiyor.

Tapu devir işlemleri sırasında detaylı bilgi aktarımında bulunmak için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı kapsamında çalışmakta olan personeller Tapu Müdürlüğü çerçevesinde vatandaşların aklındaki sorulara cevap vermek adına hazır olarak bulunacak.

Nisan ayı içerisinde bu devirlerin tamamen gerçekleştirilmesi gerekiyor, aksi takdirde bir takım sıkıntı ve problemler gün yüzüne çıkabilir. Bununla birlikte telefon geldiği andan itibaren, verilen tarihte Tapu Müdürlüğü’nde olunması, kentsel dönüşümün daha hızlı işlemesi ve tamamlanması için yeterli olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir