Kayseri Haber / Kayseri / Sağlık İçin Pedala Bastılar!

Sağlık İçin Pedala Bastılar!

14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle düzenlenen, fakat olumsuz hava şartlarından dolayı ertelenmiş olan “Sağlık İçin Pedalla Bisiklet Koşusu” Talas Paraşüt Atlama Sahası’ndan start aldı. İl Sağlık Müdürü İsmail Kılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, ve İl Halk Sağlığı Müdürü Ömer Faruk Özyurt’un da katılımlarını gerçekleştirmiş olduğu organizasyonun başlamasını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik komut aracılığıyla gerçekleştirdi.

Başlama öncesinde konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kültür, sanat ve spor alanı kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar arasında en çok beğeni toplayan çalışmalar olduğuna değindi. Kitle sporlarına belediye olarak çok büyük önem vermekte olduklarına değinen Çelik, 2 Nisandan itibaren doğa yürüyüşlerini de başlatacaklarının altını çizdi.

Binlerce kişiyle Kayseri’nin eşsiz güzelliklerini birlikte yürüyeceklerine değinen Çelik, Büyükşehir Belediyesi kapsamında bulunan SPOR A.Ş.’nin her yaştan binlerce kişiye spor yapma imkanını sunduğuna değindi. Bu tür faaliyetlerin her geçen gün artış göstererek devam edeceğini dile getirdi.

Talas Paraşüt İndirme Sahası’ndan start alarak sıra sıra Komando Caddesi ve Talas Caddesi’ni seyrederek Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na çıkan bisikletçiler, Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi önünde dağıldılar. Etkinlik sonunda kalabalık dağılmadan önce konuşma gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü İsmail Kılıç;

“Tıp Bayramı kapsamında motivasyon ve spor temalı sağlık için pedalla etkinliği ile sağlık çalışanlarını bir araya getirmek, spor yapmak ve stresten uzak bir gün geçirmeleri amaçlanmıştır. Etkinliğin organizasyonunu Kayseri Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yapmış olup, bisiklet etkinliği programına yaklaşık bin kişi katılmıştır.
Organizasyonda özellikle emeği ve desteği için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş’a teşekkür ederiz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir