Kayseri Haber / Siyaset / Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Açıkladı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Açıkladı!

Karamollaoğlu, partisinin il başkanları ve il müfettişleri toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi toplantısındaki Olağan üstü Hal ile ilgili ifadelerini hatırlatarak, “Ne şikayetiniz var olur mu? Elbette şikayet var.” dedi.

15 Temmuz’da darbe girişiminin sonuna kadar üzerine gidilmesinden yana olduklarını vurgulayan Karamollaoğlu, ancak masum insanların da bu hengamenin içinde haklarından mahrum bırakıldığını, Olağanüstü Hal’den dolayı kimsenin hakkını arayamadığını kaydetti.

Karamollaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sarsma arzusuyla ayaklanma girişimine başvuran, kendi milletine silah çekenlerin cezalandırılmasını sonuna kadar savunacak ve destekleyeceklerinin altını çizdi. Ama bir kişi olsa da masum bir kişinin ceza almasına sonuna kadar da karşı çıkacaklarını belirtti. O kadar derin bir iş ki 8 aydır çözülemedi deyiminde bulunan Karamollaoğlu bunun adının beceriksizlik olduğunu ileri sürdü.

Vatandaş hakkını arayamıyorsa, ve bunun ne kadar devam edeceği de belli değilse, bu ülkede adalet yoktur diyen Karamollaoğlu, Şimdi bunu söyledikleri için FETÖ’cü ilan edileceklerini kaydetti. Onların karşısına adalet çerçevesi içerisinde gidilmesi gerektiğini bildiklerini ve buna inandıklarını belirten Karamollaoğlu, Memlekette huzur istediklerini, huzurun adaletin kamil manada sağlanmasıyla ancak meydana çıkacağını iletti.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir