Kayseri Haber / Ekonomi / Ruanda, Kayserili Yatırımcıları Ülkesine Davet Etti!

Ruanda, Kayserili Yatırımcıları Ülkesine Davet Etti!

Ruanda Cumhuriyeti, Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüsimitci’yi makamında ziyaret etti. Dünde Vali’yi ziyarette bulunan Nkurunziza, Ruanda’nın küçük bir ülke olarak belirdiğini fakat Doğu Afrika Birliği üyesi olduğundan dolayı, Ruanda’da yatırım yapmakta olan şirketlerin, çevresinde 4 ülkeyi kapsamında alan 85.000.00’luk nüfusa vergisiz bir şekilde mal satış işlemlerini yapabileceklerini vurgulayarak, Kayseri’li şirketleri Ruanda’da iş yapmaya davet etti.

Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williamd Nkurunziza’nı Kayseri’de görmekten, ziyarette bulunmasından çok büyük onur ve mutluluk duyduğunu aktaran KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Şuanlık Kayseri’de toplam olarak 3 firmanın Ruanda üzerinde etkin ticarette rol oynadığını belirtti. Karşılıklı olan ziyaretlerle birlikte hem dış ticaret hacminin, hem de bu firmaların sayısının artış göstereceğine inandıklarını belirtti.

Oda olarak, 2 ülke arasında hem ticari hem de kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için üzerine düşen görevi yapmakta olduklarını ve yapacaklarının altını çizdi.

Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza ise Kayseri ve Ruanda arasında olan ortak iş imkanlarının araştırmasını yapmak ve Kayserili sanayicileri ülkesine davet etmek adına bu ziyareti yapmış olduklarını aktardı. Kayserili sanayicileri Ruanda’ya yatırım amacıyla beklediklerine belirten Büyükelçi, Ruanda’nın küçük bir ülke olduğunu fakat bu ülkenin Doğu Afrika Birliği’ne üye olduğundan dolayı etrafında bulunan 4 ülke içerisinde 85.000.000’u aşkın nüfusa vergisiz satış yapılabileceğini belirtti.

Hem Siz, Hem Biz!

Ruanda ülke olarak çok fazla ithalat yapan bir ülke. Türkiye’nin iç piyasasında olan ürünler, Ruanda’nın ithalatını yaptığı ürünlerden çok büyük ölçekde ucuz. Ruanda’ya yatırım yapıp, Ruanda üzerinde üretim gerçekleşirse, hem Türkiye’nin hem de Ruanda’nın kazanacak olduğunun altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir