Kayseri Haber / Kayseri / Ruanda Büyükelçisi, Valiyi Ziyarette Bulundu!

Ruanda Büyükelçisi, Valiyi Ziyarette Bulundu!

Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Wiliams Nkurunziza, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’ya ziyarette bulundu.

Vali Kamçı tarafından kişisel olarak Valilik girişinde karşılanmış olan Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williamd Nkurunziza, ilk olarak Valilik Şeref Defteri’ne bir imza attı ve ardından misafirini makamında misafir eden Kamçı, burada yapmış olduğu konuşma kapsamında, yapılan ziyaretten çok memnun kaldığını aktardı. Kayseri ile Ruanda arasıdna olan ticari ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesini bu ziyaretin önemli katkılar sağlayacağına inanmakta olduğunu aktardı.

Ruanda’nın 10.000.000’u aşkın nüfusuyla Orta Afrika’nın merkezinde bulunan bir ülke olduğunun altını çizen Kamçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta gelmek üzere, ülke olarak Afrika ülkeleriyle iyi ilişki kurma çabası içerisinde bulunduklarını aktardı. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 kez Afrika’ya yaptığı ziyareti hatırlatan Kamçı, il temsilcileri olarak kendilerininde ticaretin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını gururla söyledi.

Ruanda Büyükelçisi Nkrunziza ise bir Büyükelçi olarak üzerine düşen görevin Türkiye ve Ruanda arasında dostluk ilişkilerini tesis etmek olduğunu belirtti. Kendisini kabul eden Kamçı’ya büyük teşekkür de bulundu. Kendisinin Ruanda insanlarını tanıtmak adına sayın Vali’nin yanına geldiğini belirten Ruanda Büyükelçisi, Kayseri ve Ruanda arasında ne tür bir büyük iş yapılabilir onun araştırması için Kayseri’ye geldiğini belirtti.

Ruanda İle İş Yapılıyor

Kayseri’de mevcut birkaç iş yerinin Ruanda ile iş yaptığı biliniyor fakat bu sayı artırılmak isteniyor. 11 tane Ruandalı öğrenci Kayseri’de eğitim görmekteler. Halihazırda başlayan ikili ilişkilerin daha artması adına Ruanda Büyükelçisi, Kayseri’ye geldiğini açıkladı. Konuşmaların sonrasında Vali Kamçı, Ruanda Büyükelçisi Nkurunziza’ya ziyaretinin anısında Kültepe kazılarından çıkartılmış olan şekerliğin replikasını verirken, Ruanda Büyükelçisi Nkurunziza ise Vali Kamçı’ya bir tablo hediyesinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir