Kayseri Haber / Asayiş / Rektörün Adı Kullanılarak Telefonda Dolandırıcılık Yapıldı!

Rektörün Adı Kullanılarak Telefonda Dolandırıcılık Yapıldı!

Son zamanda iyi niyetli olmayan kişilerin, yardım isteme bahanesiyle birlikte Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu’nun ismini kullanarak, hayırsever vatandaşları ve şirketleri telefonla aradıklarınının aktarıldığı yazıda, Telefon veya diğer iletişim yolları aracılığıyla gerek üniversitenin, gerekse Rektörün, herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talep ve isteminin kesinlikle olmadığı belirtildi.

Hayırsever vatandaşlaırn ve şirketlerin böyle bir durumla karşı karşıya kalmaları durumunda, iyi niyetlerini suistimal eden bu kişi veya dolandırıcılara itibar etmemelerini, durumu ivedilikle güvenlik güçlerine bildirilmesinin rica edildiğini iletti. Kurum tarafından resmi makamlarla olayla ilgili ihbarda bulunduğunun açıklaması yazan yazıda, Kamuoyuna saygıyla duyurulduğunun altı çizildi

Ardından ise Birlik Vakfı Kurucular Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyesi ve geçmiş dönem AKP Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Kendi isimlerini kullanarak, dost ve sanayicilerin arandığını ve dolandırıcılık yapıldığını, milletin dikkatli olması gerektiğini iletti.

Yaşar Karayel, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Aman dikkat! Bizim adımıza bazı dost ve sanayicilerimizi arayarak hastalık ve yardım bahanesiyle sahtekarlık ve dolandırıcılık girişimleri yapılmaktadır” uyarısını yaptı. Karayel, “Arayan numaralar tespit edilmiş ve emniyete bildirilmiştir. Bu gibi dolandırıcılık şebekelerine itibar edilmemesi konusunda gerekli duyarlılığın gösterilmesini saygıyla arz ediyorum”

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir