Kayseri Haber / Emlak Haberleri / REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 Yılı İlk Çeyrek Sonuçları Yayınlandı!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 Yılı İlk Çeyrek Sonuçları Yayınlandı!

En yüksek ofis kirasının Esenyurt’ta meydana geldiğinin açıklaması yapılan rapora göre, İstanbul geneli ofis kira değerleri bir önceki çeyrek dönem verilerine kıyasla az miktarda azalış yaşadı.

Ofis binaların sıklaştırıldığı 14 bölge için hesaplanan metrekare kira değerleri dikkat dahiline alındığında, Anadolu Yakası’nda üst fiyat segmentinde metrekare değerlerine göre 28.11 dolar, alt fiyat segmentinde ise 18.81 dolar ile en yüksek kira değerini barındıran bölge Ataşehir Ofis Bölgesi olarak ön plana çıkıyor.

En düşük kira gelirine sahip bölgelerde ise, üst fiyat segmentinde 11.96 $, alt fiyat segmentinde ise 6.65 $ ile Kurtköy Ofis Bölgesi ön plana çıkıyor.

İstanbul Merkezi İş Alanı (MİA) üst fiyat segmentinde birim metrekare değerinin 34.18 $ değerinde olduğunu, alt fiyat segmentinde ise değerinin 18.84 $ olduğunu belirtildi.

Avrupa Yakası üzerindeyse MİA dışında bulunan ofis bölgelerine göz gezdirildiğinde Maslak Ofis Bölgesi üst fiyat segmentinde metrekare değerleri dahilinde 29.87 $ değerinde, alt fiyat segmentlerinde ise metrekare değerleri dahilinde 20.58 $ ile en yüksek kira değerine sahip bölge olarak ön plana çıktı.

En düşük kira gelirini barındıran bölge ise Beylikdüzü – Esenyurt bölgesi olarak ön plana çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir