Kayseri Haber / Kayseri / Referandum İçin Güvenlik Toplantısı Yapıldı!

Referandum İçin Güvenlik Toplantısı Yapıldı!

16 Nisan’da yapılacak olan referanduma yönelik güvenlik toplantısı, Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlığıyla gerçekleştirildi.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda Anayasa Değişikliği Halk Oylamasının huzur ve güven kapsamında yapılması amacı güderek düzenlenmiş olan toplantıya, Vali Kamçı’nın yanında aynı zamanda Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Vali Yardımcısı Dr. M. H. Nail Anlar, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Sevim ve Valilik Seçim Harekât Merkezi görevlileri katılımlarını gerçekleştirdi.

Vali Kamçı, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan Anayasa Değişikliği Halk oylamasına yönelik sürecin 16 Şubat 2017 tarihinde başlamış olduğunu vurgulayarak, referandum sürecinin Kayseri’de huzur ve güven içerisinde tamama erdirileceğinin altını çizdi. Referandumdan önce, referandum sırasında ve referandumun sonrasında alınması gereken önlemlerle ilişkili olarak mülki idare amirleri ile kolluk kuvvetlerinin üzerine düşen önemli görevlerin ne kadar büyük önem kaydettiğini açıkladı. Bu kapsamda yapılan çalışmaların çok büyük incelikte ve hassasiyet de ilerlemekte olduğunu belirtti.

Vali Kamçı, toplantıda oluşabilecek en ufak olumsuzluğa bile göz yumdurmayacaklarını bunun adına önlemlerin sürekli olarak gözden geçirildiğinin altını çizdi. Toplantı, Anayasa Halk Oylamasına yönelik yapılan değerlendirmeler sonrasında kapatıldı.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir