Kayseri Haber / Gündem / Ramazan Sokağı’na Çok Büyük İlgi Var!

Ramazan Sokağı’na Çok Büyük İlgi Var!

Hava sıcaklıkların artış göstermesiyle beraber Kayseri Büyükşehir Belediyesi imzasıyla birlikte Mimarsinan Parkı’nda oluşturulan Ramazan Sokağı’na gösterilen ilgi ve alaka artıyor.

Ramazan’ın ruhuna uygun etkinlikleri yaşama arzusunda olanlar teker teker Ramazan Sokağı’na ulaşıyorlar. Her gün saat 16.00’da açılan iftar sonrası çocuklar için hikayeler, oyunlar, yarışmalar ve çeşitli gösteriler gerçekleştirilen Ramazan Sokağı, teravih sonrasında ise her gün farklı bir konuğun katılım gerçekleştirmesiyle birlikte Ramazan akşamlarının sesi olmaya büyük bir hızla devam ediyor.

Ramazan Sokağı, hava sıcaklıklarının yukarı doğru çıkması beraberinde de ilgi odağı olarak ön plana çıktı. İftarı dışarıda yapmak isteyenler veya iftarın ardından Ramazan’da eğlenme arzusunda olanlar Ramazan Sokağı’na akın akın ilerliyorlar. Ramazan Sokağı’nda en büyük ilgi gören olay ise KAYMEK aracılığıyla büyük bir incelikle hazırlanan Osmanlı Fotoğrafçısı oluyor.

Ramazan Sokağı’nın 9. gününün konuğu sohbetiyle birlikte Adem Topal olarak kendini gösterdi. Nasıl Müslüman olunması konusunda belirli açıklamalarda bulunan Topal, kendilerinin hiç zahmet çekmeden Müslüman olduklarını dile getirirken, bu sebepten araştırma konusunda herhangi bir çaba ve gayret olmadığını belirtti.

Her inanç sahibi kişinin ilk yapması gereken şeyin doğru inanma bilgisine sahip olmak olduğu halde bile, aileden, çevreden ve nereden ne duyulduysa onunla yetindiğini dile getiren Topal, dolayısıyla yeterli seviyede inanç sahibi olamadıklarını vurguladı ve bir insanın doğru, hatasız, yanlışsız, eksik Allah inancı yoksa, onun insanı her türlü yanlış bir insan yapacağını belirtti. Eğer ki insanda Allah inancı varsa, onun da yalnız veya kapalı ortamda fark etmeksizin çok büyük ve kötü bir yanlış yapmayacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir