Kayseri Haber / Ekonomi / Ramazan Ayı Hurma Satışı Yapan Esnafların Yüzünü Güldürdü!

Ramazan Ayı Hurma Satışı Yapan Esnafların Yüzünü Güldürdü!

Ramazan’a girmemizle birlikte iftar sofralarında vazgeçilmez olarak ön plana çıkan hurmaların da satışı çok yüksek ölçüde artış gösterdi. Ramazan ayının ilk haftasını tamamlamaya sayılı günler kalırken, iftar sofralarında asla vazgeçilmez olan hurma satışlarında da artış meydana geldi.

8 yıldır esnaf olarak çalışma hayatına devam eden Ahmet Diyarbekirli Ramazan ayının girmesiyle birlikte hurma satışlarında çok büyük yoğunluğun varlığından bahsetti. Sağlık açısından da faydasının çok büyük ölçüde olduğu hurmanın vatandaşların tercihi olduğunu ileten Diyarbekirli, Hurmaların direkt olarak Medine’den ithal edildiğini, meşruk, mebrum, acvei sugai ve yaş hurma çeşitlerinin mevcut olduğunu dile getird.

Ramazan’ın başlamasıyla birlikte hurma satışlarında yoğunluk yaşandığını bir kez daha belirten Diyarbekirli, Ramazan’da genel olarak vatandaşların tercihinin ilk sırasında hurmanın 2. sırasında ise tatlının yer aldığını dile getirirken, hurmanın sağlığa çok faydalı olduğunun bilimsel anlamda da kanıtlandığını söylerken, Her bütçeye uygun hurmanın dükkan dahilinde yer aldığını aktardı.

Hurma fiyatlarının 15 TL ila 80 TL arasında değişim gösterdiğini dile getiren Diyarbekirli, 8 yıldır bu işle uğraşıyor.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir