Kayseri Haber / Sağlık / Rahim Nakli Git Gide Yaygınlaşıyor

Rahim Nakli Git Gide Yaygınlaşıyor

Sağlıklı bir yaşam sürmemiz adına mevcut organlarımızın düzeninin bozulması ve çalışmaması durumda yapılan işlemlerin en başında organ nakli gelmektedir. Rahim Nakli Nedir sorusuna istinaden insanların organ ihtiyaçlarını sağlıklı başka bireylerden alınarak ameliyatla ile nakledilmesi işlemine rahim nakli denmektedir.

Birçok kadının rahim hastalıkları veya bebek sahibi olamamasından dolayı Rahim nakli ne ihtiyaç duymaktadır. Bazı hastaların doğuştan rahimlerinin olmaması veya tam olarak gelişimini tamamlayamayarak eksik kalmasından dolayı bu yola başvurmaları ve neticesinde ise yapılmış olan birçok başarılı ameliyat ile karşılaşmaları mümkün. Yapılacak olan naklin beyin ölümü gerçekleşmiş olan kişilerden alındığı ve rahim nakli yapılan kişinin doğum yapması ardından dilerse aynı yöntem ile çıkarması mümkün. Üreme organlarının rahim kanalı, vajina ve rahim içerisinde farklı 3 yerde gelişmesi ile oluşturan organ rahim ağzı ile birlikte yan kısımlarında bulunan yumurtalıklardan oluşmaktadır. Yaklaşık 50 gram ağırlığında olan Rahim gebelik söz konusu olduğunda içerisinde geliştirerek organ içerisinde büyütür.

Rahim Nakli Nedir sorusunun cevaplarından biri olan ameliyat süresi ise ortaya çıkabilecek olumsuz durumların olmaması durumunda yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir. Ameliyat öncesi nakil yapılacak olan hastanın yumurtaları dondurulur ve başarı ameliyat sonrası geçen 12 aylık iyileşme süresinden sonra hastaya nakledilir. Yaklaşık olarak 3 kilogram ağırlığı taşıyabilecek düzeyde gelişen organ doğmamış bebeğiniz için gerekli olan ortamı hazırlamaya başlatarak bebeğin rahat bir şekilde gelişmesine olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir

Tuz Tartışmasına Kayseri’de Girdi!

Son günlerde gündeme hızla oturan ve her doktorun farklı bir şey söylediği tuz tartışmasına yönelik Kayserili doktordan açıklama geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir