Kayseri Haber / Eğitim / Profesyonel Fotoğrafçılık Kursiyerleri, Talas’ta!

Profesyonel Fotoğrafçılık Kursiyerleri, Talas’ta!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi Talas’ta devam etti. Her ay şehrin eşi benzeri olmayan güzelliği barındıran ve bu güzelliklere sahip değerlerini tekrardan ele alan ve fotoğraflarını çekip, anı ölümsüzleştiren katılımcılar, bu ay Talas’ta bulunan buram buram tarih kokan evlerin fotoğraflarını çektiler.

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında profesyonel fotoğraf eğitimi almakta olan yaklaşık olarak 200 tane fotoğrafçı birey, Belediye’nin tahsis ettiği otobüslerle Talas’a gittiler. Yaman Dede Konağıyla başlayan Talas’taki tur, tarihi konak ve camilerle devamlılığını sürdürdü. Uygulama gezisine katılımlarına gerçekleştiren öğrencilere hem fotoğrafçılık konusunda uygulamalı eğitim verilirken, aynı zamanda da Talas’ta bulunan tarih kokan evlerin geçmişine dair rehberlik edildi.

Geziye katılım gerçekleştirenler, Kayseri’nin farklı değerlerini bizzat 1.dereceden görme imkanı bulduklarından dolayı çok memnun olduklarını, bu durum karşısında mutluluklarına engel olacak hiçbir şey olmadığını ve bir yandan da bu evleri 1.dereceden gördükleri için gururlu olduklarını belirttiler.

Kayseri’nin herkes tarafından bilinmeyen ve tarihi eser kıvamında olan bu güzelliklerini görme ve anı ölümsüzleştirmek adına fotoğrafını çekme şansı yakaladıklarını aktaran katılımcılar, kendilerine böyle bir fırsat tanındığından dolayı Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne şükranlarını sundular.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir