Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Portekiz’e Gayrimenkul Yatırımında Türkiye 3. Sırada Yer Alıyor!

Portekiz’e Gayrimenkul Yatırımında Türkiye 3. Sırada Yer Alıyor!

Paladin Yatırım’ın kurucu ortağı olan Murat Coşkun, Portekiz’in, diğer AB ülkelerine kıyasla çok daha makul bir yatırım karşılığında oturma iznini verdiğini iletti. 500.000 € değerinde gayrimenkul satın almak ve yılda 7 gün kalmak oturma izni için aranan şartlar arasında bulunuyor.

30 yıldan eski, kentsel dönüşüme uygun konutlar ve diğer mülklerde ise bu yatırım değeri 350.000 €’ya kadar düşebiliyor.

Konuttan ziyade, Global Holding’in yolcu ve Yıldırım Holding’in yük limanlarına yapmış oldukları yatırımların da bu rekor yatırım katkılarına çok büyük ölçüde etkisi olduğunu ileten Coşkun, özellikle turizm alanına Portekiz üzerinde de yatırım yapma arzusunda olan şirketlerin, bunlarla sınırlı bir şekilde bulunmadığını vurguladı.

Portekiz’in son yıllarda Avrupa gayrimenkul pazarına en yüksek getiri kazandıran ülkeler arasında yer aldığını vurgulayan Coşkun, Portekiz’de, hem kiranın hem de prim potansiyeli birlikteliğinde sahip olunan mülklerin yıllık kira getirisinin evin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterdiğini ve bununla beraber yıllık olarak ortalama %4 oranında getirisi olduğunun altını çizdi.

Tüm dünyadaki gayrimenkul sektörüne hız kazandıran ve canlılık katan Çin uyruklu yatırımcılar, Portekiz’de de konuta yatırım yapan ülkeler arasında ilk sırada kendilerini gösteriyorlar. Çinlileri ise 2. sırada Brezilya takip ederken, 3.sırada Türkiye kendini gösteriyor.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da kentsel dönüşüm projelerinin devamlılığı hakkında bilgi veren Coşkun, son aylarda özellikle bu gayrimenkullere yapılan yatırımların artış gösterdiğine değindi.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir