Kayseri Haber / Asayiş / PKK ile İrtibatlı Olduğu İddia Edilen Belediye Başkan Yardımcısı Serbest Bırakıldı!

PKK ile İrtibatlı Olduğu İddia Edilen Belediye Başkan Yardımcısı Serbest Bırakıldı!

Kayseri’de PKK/KCK soruşturması çerçevesinde görevine son verilen ve Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınan Sarız İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Emre Dirik, Emniyet Müdürlüğünde yapılan işlemlerin hemen sonrasından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bizzat yürütülen soruşturma çerçevesinde PKK/KCK terör örgütüyle irtibat içerisinde olduğu gerekçesi iddia edilerek görevinden alınan Sarız Belediye Başkan Yardımcısı ve HDP’den Belediye Meclis Üyeliği yapan Emre Dirik, Terörle Mücadele ekiplerince gözaltına alındı.

Şüpheli Emre Dirik, Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerin hemen sonrasından adli kontrol amaçlı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Emre Dirik, yapılan sağlık kontrolünün sonrasında adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde PKK/KCK terör örgütüyle irtibatının bulunduğu gerekçesi iddia edilerek görevinden alınan Sarız Belediye Başkan Yardımcısı ve HDP’den Belediye Meclis Üyeliği yapan Emre Dirik, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı öne sürülerek serbest bırakıldı.

 

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir