Kayseri Haber / Gündem / Pirinçlerin İçine Gizlenmiş Uyuşturucu Madde Yakalandı!

Pirinçlerin İçine Gizlenmiş Uyuşturucu Madde Yakalandı!

Kayseri’de uyuşturucuyla mücadele çalışmaları çerçevesinde hizmet vermekte olan polis ekipleri aracılığıyla gerçekleştirilen operasyonda, pirinçlerin içerisine gizlenmiş toplam olarak 600 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 22 yaşındaki A.Y. ismindeki şahıs yakalandı. Şahıs tarafından kullanılan araç içerisinde yapılan aramalarda ise, pirinç torbasının içerisinde yer alan çok sayıda pirincin arasına saklanmış durumda toplam olarak 600 gram metamfetamin maddesi yakalandı.

Zanlı E.Y. hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan işlem yapıldığı edinilen bilgiler arasında yer alırken, Kayseri’de uyuşturucu kullanım oranı ve yakalanan uyuşturucu oranının %40 seviyesinde artış gösterdiği de belirtildi.

Pirinçlerin içerisine gizlenen piyasa değeri çok yüksek olan 600 gram metamfetamin maddesi, polis ekipleri tarafından şubeye götürüldü.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir