Kayseri Haber / Gündem / Pınarbaşı’nın Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!

Pınarbaşı’nın Yeni Belediye Başkanı Belli Oldu!

Pınarbaşı Belediye Meclis Toplantısı’nda, milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Dursun Ataş’ın yerine 3.turun ardından Hamit Çevik seçildi.

Dursun Ataş’ın istifa etmesinin ardından bugün gerçekleştirilen Pınarbaşı Belediye Meclis toplantısında ilçenin yeni belediye başkanı Çevik olarak kendini gösterdi. Başkanlık seçimlerinde İYİ Parti’den Hamit Çevik, MHP’den Özcan Akkaya ve Fazıl Demircioğlu yarıştı. 15 meclis üyesinin yer aldığı seçimlerde, 3 tur sonunda Çevik 9 oyla Belediye Başkanı olarak seçildi.

Hamit Çevik Kimdir?

1965 yılında Pınarbaçı İlçesi’nde hayata gözlerini açan Çevik, ilk, orta ve lise öğrenimini Pınarbaşı ilçesinde tamamlanmasının ardından ilçede uzun yıllar boyunca esnaf olarak yerini aldı. Evli ve 3 çocuğu bulunan Çevik, MHP’den Pınarbaşı Belediye Meclis üyesi seçilmiş, ardından ise eski Başkan Dursun Ataş ile birlikte MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçiş yapmıştı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir