Kayseri Haber / Kayseri / Pazar Günü Keyfi Erciyes’te Çıkar

Pazar Günü Keyfi Erciyes’te Çıkar

Kayseri ve civar illerde kışı ve karı sevenlerin hafta sonu keyfi için rota Erciyes’i gösteriyor!

Kayseri’nin kış turizminin merkezi olan Erciyes’te kayak ve kış sporları sezonu açıldı. Kayseri başta olmak üzere, civar iller ve hatta yurt dışından bile turist ağırlayan Erciyes’te 7’den 70’e herkesin yapabileceği aktiviteler bulunuyor.

Kayak yapmayı bilmeyenler için KBB’ne bağlı Spor A.Ş. tarafından cüzi bir fiyat karşılığında kayak ve snowboard kursları veriliyor. Kurslar hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

Erciyes Dağı’nda spor dışında yapabileceğiniz aktiviteler de bulunuyor. Kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar, sıcak sahlep içebileceğiniz cafeler ve sucuk ekmek yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor.

Erciyes Dağı’na yapılan yatırımlar 200 Milyon Euro’nun üzerinde olduğu Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik tarafından açıklanmıştı. Erciyes’e giderken yapılan yollar ve tesisler, kışın tam bir aktivite yapılacak mekana dönüşmesini sağlamış.

Erciyes’e yapılacak olan yatırımların daha da artması ve geliştirileceği belirtilmişti. Hatta geçtiğimiz günlerde Erciyes Dağı ve tesisleri Arap yatırımcılara tanıtılmıştı.

>> Erciyes Kayak Merkezi Arapların İlgisini Çekiyor

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir