Kayseri Haber / Ekonomi / Pancar Kooperatifi Başkanı Akay: Kayseri Şeker, başarılı çalışmaları sonucunda ilde 3 yıl üst üste vergi rekortmeni oldu.

Pancar Kooperatifi Başkanı Akay: Kayseri Şeker, başarılı çalışmaları sonucunda ilde 3 yıl üst üste vergi rekortmeni oldu.

Kayseri Şeker 63. kampanya dönemi çiftçi eğitim seminerlerinin 2.si, Gemerek Bölgesi üzerinde pancar ekim sözleşmesi yapılmış olan toplam 20 köyden ortalama olarak 500 çiftçinin katılımıyla yapıldı. Gemerek Konferans salonunda yapılan seminere katılım çok fazlaydı.

Çiftçi Eğitim Semineri kapsamında konuşma yapan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; Kayseri Şeker’in pancar fiyatları üzerinde izlemiş olduğu yerinde ve doğru politikaları aracılığıyla çiftçilerin pancardan elde etmiş olduğu kazancın artış göstermesiyle birlikte pancar tarımına bölge üzerinde her geçilen gün daha da ilginin artmakta olduğunu kaydetti.

Kayseri Şeker’in başarılı çalışmaların sonucunda il kapsamında 3 kere üst üste vergi rekortmeni olduğunun altını çizen Akay, Karlılıkta en yüksek şirket konuma geldiğine değindi. Bir yıl içerisinde Kayseri Şeker’in devlete tam 117.000.000 TL vergi verdiğini belirtti. Hem çiftçiye hem de devlete kaynak üretmekte olan, katma değer yaratmakta olan bir şirket haline gelindiğinin altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir