Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Özhaseki: “Kentsel Dönüşümün, Türkiye’de Sosyal ve Sağlıklı Olması İçin Gayret İçerisindeyiz”

Özhaseki: “Kentsel Dönüşümün, Türkiye’de Sosyal ve Sağlıklı Olması İçin Gayret İçerisindeyiz”

Özhaseki, Bakanlık olarak kentsel dönüşüm projelerini Türkiye genelinde sağlıklı ve sosyal bir dönüşüm projesi yapmak adına çok büyük bir gayret ve çaba içerisinde olduklarını aktardı.

Kayseri’nin çok uzun zamandır bu konu üzerinde uğraş ve çaba içerisinde olduğunu aktaran Özhaseki, Kayseri’de Türkiye’nin diğer şehirlerine kıyasla, hızlı ve kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi uygulandığını belirtti.

Kayseri üzerinde yer alan 50 den fazla mahalle üzerinde, dayanıksız, sağlıksız yapıların yok olduğunu vurgulayan Özhaseki, önümüzdeki günlerde sağlıksız olan tüm yapıların yok olacağını, yerlerine güzel ve modern binaların inşa edileceğine değindi.

Bakanlık olarak bunlara son derece destek vereceğinin de altını çizdi. Başkanların, bakanlığa geldiğinde kapının sonuna kadar açık olduğunu aktaran Özhaseki, Her türlü yardım ve desteğin yapılacağını aktardı. Bu konuda destek vermeye her zaman devam edeceklerini aktaran Özhaseki, bunun en temel sebebinin, Kayseri’yi temsil ediyor olmaları olduğuna değindi.Burada söz konusu olan inşaatların hiçbir kaza ve bela gelmeden sona ermesini dileyen Özhaseki, ardından ise bu kapsamda konut alacak kişilerin hayırla evlerinde oturmasını diledikten sonra konuşmasını tamamladı.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir