Kayseri Haber / Gündem / Özhaseki: FETÖ ve PKK’ya Gereken Ders Verildi!

Özhaseki: FETÖ ve PKK’ya Gereken Ders Verildi!

Kayseri Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü çerçevesi dahilinde, şehit ailelerine yönelik düzenlenmiş olan programda katılımlarını gösteren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özahseki’nin yanı sıra katılım gerçekleştirenler arasında,  Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Ayşe Kamçı, Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Hülya Nergiz, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve ilçe belediye başkanları, çok sayıda kurum, STK temsilcisi ve şehit aileleri bulunuyordu.

Anadolu insanın çok yakın zamanda içerisinde PKK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine yönelik mücadele etmek zorunda kaldığının altını çizen Özhaseki, hükumet olarak her iki örgütünde üstesinden gelinmiş olduğunu ve bu kapsamda Türkiye’nin asla bölünmeyecek bir ülke olduğunun kanıtlanmış olamsını belirtti.

Son asırda da Türkiye’nin başına 2 belanın geldiğini belirten Özhaseki, bu belalardan ilkinin PKK belası olduğuna değindi ve 40 yıldır PKK ile uğraşıldığını kaydetti. Öteki belanın da hiçbir şekilde ummadıkları bir şekilde birkaç ay önce kendini belli etmiş olan FETÖ belası olduğuna değindi.

İkisinin de hakkından gururlu bir şekilde gelindiğini belirten Özhaseki, PKK’nın tüm şehirlerde temizliğinin yapıldığını, Köylerde, dağlarda temizliğinin yapıldığını belirtirken, sınır ötesinde de temizlik işlemlerinin başladığını aktardı. PKK’nın bir daha baş kaldıramaması yönünde beddua etti. Sonuna kadar bu söz konusu huzurun Türkiye üzerinde devam etmesini diledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir