Kayseri Haber / Gündem / Özgürlüğün Sesi: Bilal-i Habeşi Film Galası Yapıldı!

Özgürlüğün Sesi: Bilal-i Habeşi Film Galası Yapıldı!

Birlik Vakfı ve Genç Birlik aracılığıyla düzenlenen tören ile Özgürlüğün sesi: Bilal-i Habeşi filminin galası yapıldı.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen galaya, AKP  Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, AK Parti MKYK Üyesi Yaşar Karayel, Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, İl Müftüsü Şahin Güven, Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, davetliler ve Kayseri halkından çok sayıda vatandaş katılımlarını gerçekleştirdi.

Galanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Birlik Vakfı Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel, vakfın çalışmalarına yönelik bilgi aktarımında bulundu. Adıgüzel, 1 yılı geçkin süredir Kayseri’de hizmetlerini devam ettirmekte olan Birlik Vakfı ailesinin Türkiye kapsamında 50’ye yakın şubesinin mevcut olduğunu belirtti.

Sahabiye mahallesindeki hizmet binasında Milli Türk Talebe Birliği ve Genç Birlik’i bünyesinde bulundurmakta olan vakıf, işe ilk olarak Kayseri kapsamında toplam olarak 35.000 öğrencinin katıldığı seviye belirleme sınavıyla başlamıştır. Vakıf kapsamında yer alan gençlere matematik, İngilizce, Arapça ve Kuran -ı Kerim tefsir ve okuma dersleri veriliyor.

Bu hizmetlerin yanında aynı zamanda vakıf günlük 200 öğrenciye yemek veriyor. Konuşmaların sonrasından ise 30.000.000 Özgürlüğün Sesi: Bilal-i Habeşi filmi gösterime sunuldu.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir