Kayseri Haber / Gündem / Oto Fareleri Yakalandılar!

Oto Fareleri Yakalandılar!

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından kurulan özel ekip, günler boyunca kamera kayıtlarını izleyerek belirlemiş oldukları eşkal kapsamında yapmış oldukları çalışma beraberinde 14 farklı faili meçhul otodan hırsızlık olayını palattı.

Alınan bilgiler neticesinde, 2017 yılında Kayseri merkezde çok sayıda otomobil hırsızlık olayının gündeme taşınması ve şikayetlerin büyük miktarda artış yaşamasının üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince özel bir ekip kuruldu.

Özellikle, Keykubat, Anafartalar, Selimiye, Belsin, Orta Sanayi bölgelerinde ortaya çıkan olaylara yönelik çalışma gerçekleştiren ekipler, güvenlik kamera görüntülerini tek tek inceledi. Günlerce kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, belirlemiş oldukları eşkaller kapsamında çalışmalarını hızlandırdı.

Yapılan çalışmaların neticesinde ise, İ.Ç. (23), A.B. (19) ve B.G.’nin (23) Tofaş Şahin marka otomobille hırsızlık yaptıkları tespit edildi.

Yapılan operasyonlar kapsamında belirlenen şahıslar yakalanarak göz altına alınırken, ikametlerde gerçekleştirilen aramalar neticesinde çok sayıda çalıntı otomobil malzemesi bulundu. Yapılan incelemeler beraberinde gözaltına alınan şahısların gerçekleştirmiş olduğu 14 farklı faili meçhul otomobil hırsızlık olayı aydınlandı.

Aynı zamanda gözaltındaki şahısların çalıntı malzemeleri satın alan Y.Y. hakkında da suç eşyasının satın alınması ya da kabul edilmesi suçundan işlem yapıldı. Çalınan malzemeler tek tek sahiplerine teslim edildi.

Gözaltındaki 3 kişi, Emniyette yapılan işlemlerinin sonrasında Eğitim ve Araştırma Hastanesinde adli tabiplikte sağlık kontrolünden geçirilerek, Adliyeye gönderildi. Adliyeye çıkan 3 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir